Jediná legální komunikace ve směru od Chebu nyní není průjezdná.

„Na koupaliště Dřenice už vede objížďka," potvrdila Simona Liptáková, tisková mluvčí Městského úřadu Cheb. „Důvodem jsou stavební práce na komunikaci, spojené s vybudováním vodovodu a kanalizace z Vrázovy ulice do Horních Dvorů. V průběhu prací došlo ke zjištění nové skutečnosti a tou je absence konstrukčních vrstev komunikace. Výluka je tak posunutá do konce prázdnin. V souvislosti s tímto opatřením budou v rámci objízdné trasy vybudovány čtyři výhybny pro autobusy a nákladní vozidla," doplnila mluvčí.

Areál koupaliště Dřenice, který je v nájmu SK Juventus Cheb, už zahájil letošní sezónu. A i přes dopravní omezení by to zde mělo zejména o letních prázdninách žít.

Prostor koupaliště je vhodný i k pořádání sportovně-kulturních akcí. „Nový správce areálu už samozřejmě také představil plánované sportovní programy v tomto centru, převážně turnaje v plážových sportech. V některých případech i v rámci mistrovských turnajů České republiky," vyzdvihla mluvčí Simona Liptáková a dodala, že u areálu bude i nadále parkování zdarma.

Celodenní vstupné na Dřenici má pro dospělé činit 40 korun, zlevněné pro děti, studenty, důchodce a držitele průkazu ZTP 20 korun. Rodinné vstupné přijde na 45 korun.