V trafice jízdenky nemají, kasička nevrací, řidič nemá mince na rozměnění. Časté výtky cestujících na MHD v Sokolově mohou být minulostí. Od 1. června začne v Sokolově s novým jízdním řádem platit i nová služba cestujícím. Zaplatit lze mobilním telefonem a to hned dvěma způsoby.

„Nejedná se o změnu platných tarifů, ale pouze o rozšíření nabídky těch stávajících o novou jednodenní elektronicky hrazenou jízdenku," nastínil starosta Sokolova Zdeněk Berka.

Cestující má dvě možnosti. Buď si bezplatně do takzvaného chytrého telefonu stáhne aplikaci SEJF a poté přes ni bude platit jednodenní jízdné. Tato varianta vyjde na 25 korun. Druhou možností je poslat jednoduše sms zprávu, která vyjde cestujícího na 30 korun. Druhá varianta je dražší, poněvadž poplatek mobilnímu operátorovi (je už zahrnutý v ceně), činí 18 procent. V případě aplikace SEJF činí poplatek provozovateli 9 procent z ceny.

Mnozí občané nápad vítají, i když je jízdné dražší než obyčejná jízdenka. Ta stojí 14 korun, u řidiče pak rovnou dvacetikorunu. „Problém je v tom, že na zastávce se cestující nedozví, kolik jízdenka stojí. To mi sdělí až řidič, a když nemám drobné, je problém. Jezdím jen sporadicky a byl jsem nucen si půjčit od známého v autobuse pět korun, abych měl na zaplacení. Neměl jsem mince a řidič na rozměnění také ne," tvrdí jeden z cestujících Jakub Houška, který platbu mobilním telefonem vítá. Jak dodal s trochou ironie na závěr, se zpožděním spojů si hlavu neláme, protože s ním počítá.