Fotbalový duel spolu sehrál hvězdný tým osobností Real Top Praha a družstvo lékařů Czech National Medical Football Team. Výtěžek akce ve výši 30 tisíc korun, čili celé startovné mančaftu Real Top Praha, putoval na dobročinné účely pro občanské sdružení Pomoc v nouzi – Intervenční centrum Karlovarského kraje pro osoby ohrožené domácím násilím.

Symbolický šek slavnostně převzal zástupce neziskovky Milan Hloušek z rukou senátora a starosty Sokolova Zdeňka Berky. „Starosta uhradil celé startovné Real Top Praha a jeho hráči se ho vzdali ve prospěch Pomoci v nouzi. Je fajn, že se tady sešli lidé, kterým není lhostejný osud druhých, zahráli si fotbal a výtěžek věnovali na dobrou věc. Touto cestou bych rád poděkoval lékaři ze Sokolova Janu Lukešovi, jehož přičiněním se podařilo k nám dostat tak prestižní mančaft," prohlásil místostarosta Sokolova a člen organizačního týmu Ladislav Sedláček.

Slovy díků nešetřili ani zástupci Pomoci v nouzi. „Je třeba velice poděkovat všem účastníkům, co pro nás hráli i za tak nepříznivých podmínek. Průtrž mračen důkladně promáčela hřiště, a každý pád na trávník tak zároveň znamenal koupel. Děkujeme Real Top Praha, lékařům i ostatním týmům za podporu a samozřejmě také panu starostovi, který charitativní zápas zaštítil," řekl Milan Hloušek po převzetí šeku pro Pomoc v nouzi.

Ještě před hlavním utkáním své síly poměřily Město Sokolov a Stará Garda FK Baník Sokolov. Ačkoli počasí nebylo vůbec příznivé a celý předzápas pršelo, i tak se na Baník vypravilo více než 350 diváků. Kdo vydržel, dočkal se nejen pěkných sportovních výkonů, ale ve finále dokonce i sluníčka.
Mokré hřiště bylo pro hráče opravdovou výzvou. Kdo šel do hry naplno, musel počítat s tím, že se pořádně vymáchá. „Co vám budu povídat, hřiště je bazén. Připomíná to spíše vodní pólo než fotbal," glosoval vtipně Leoš Noha v dresu Real Top Praha. S mančaftem hraje pravidelně, a jak sám říká, pomáhá velmi rád. „K charitě mám kladný vztah a myslím si, že každý, kdo je schopný, měl by být i ochotný pomáhat," usmíval se Noha alias Áda Větvička ze seriálu Okresní přebor.

Fotbalové družstvo sestavené ze známých osobností, herců, sportovních komentátorů i bývalých hráčů české fotbalové reprezentace se aktivně účastní mnoha charitativních akcí po celé České republice. „Tím, že za nás hrají ksichti, jak říkáme známým osobnostem, tak jsme často zváni na podobná utkání. A než abychom si peníze za zápas nechávali, tak je raději dáváme potřebným," řekl předseda Real Top Praha Alexandr Smita.

Za Czech National Medical Football Team hrají lékaři z celé České republiky. Jistě stojí za to připomenout, že se mužstvo v loňském roce stalo mezi lékařskými týmy vicemistrem světa. A jelikož chtějí uspět i letos, musejí tvrdě trénovat. „Právě teď jsme v přípravě na MS v Brazílii, které se koná v červenci. Sobotní zápas v Sokolově byl tedy pro nás předposlední šancí sehrát se a mít i trochu kvalitnější soupeře. Osobně si myslím, že příprava splnila naše očekávání," reagoval manažer reprezentace Martin Engel. „Moc si vážím lidí, co sem přišli i v tak deštivém počasí, a věřím, že jsme je předvedenou hrou nezklamali," doplnil Engel. Sokolovští mohou být pyšní, že fotbalové družstvo doktorů zastupují i dva místní lékaři Josef Bolen a Jan Lukeš. „Jelikož některé lidi z Real Top Praha osobně znám, tak jsem je jednoduše poprosil, jestli by byli ochotni si s námi zahrát v rámci přípravy na MS v Brazílii. A oni souhlasili," vysvětlil Lukeš, jak došlo k oslovení hvězdného týmu českých celebrit. ⋌(jid)

Výsledky zápasů:
Czech National Medical Football Team vs. Real Top Praha – 7:2
Město Sokolov vs. Stará Garda FK Baník Sokolov – 1:0