Ostrov Stovky nových pracovních míst. Tolik by jich mělo vzniknout v ostrovské průmyslové zóně. Proto město tento rok investuje do zóny přibližně tři miliony korun. Ty půjdou na zlepšení infrastruktury, kterou ocení budoucí zaměstnanci.

Už nyní jsou změny v zóně vidět, a to především díky společnosti KE Ostrov Elektrik, která pokračuje se stavbou haly. Na spadnutí je i výstavba integrovaného závodu WITTE Automotive na výrobu vnějších klik.

„V současné době běží intenzivní přípravné práce na dokumentaci, technologiích. Do konce roku 2015 plánuje WITTE Automotive dokončit budovu a instalovat první strojní zařízení," řekla mluvčí firmy WITTE Automotive Martina Poštová.

I proto začala firma v tomto týdnu hledat ve svých řadách zaměstnance pro nový závod v Ostrově.„V horizontu několika málo týdnů otevřeme také registraci pro externí zájemce o pracovní uplatnění. Aktuální informace budou pravidelně zveřejňovány na internetových stránkách firmy," dodala Poštová s tím, že předpokládaný náběh výroby by měl začít v lednu 2016.

Na nápor nových zaměstnanců myslí i město. To schválilo investici necelých tří milionů korun do nového chodníku, autobusové zastávky a veřejného osvětlení.

Moc volného prostoru už v průmyslové zóně nezbývá. K dispozici je tu ještě pozemek, který má necelý hektar. Další volné místo by naopak chtělo obsadit město výstavbou komunitní kompostárny.

„Pracuje se na projektu. Díky této kompostárně bychom konečně měli kam ukládat zelený odpad, který nyní dovážíme do Staré Role a ročně tak za to dáváme kolem půl milionu korun," vysvětlil starosta Ostrova Pavel Čekan. Kompostárna by ale nesloužila pouze Ostrovu, ale i přilehlým obcím.

„První předpoklad ceny vychází kolem 25 milionů. Což je vysoká částka. Jedná se však o první nástřel, takže počítáme s tím, že to ještě půjde dolů. Navíc se budeme snažit získat na tento projekt dotaci. Vše je zatím jen na papíře,"dodal starosta Čekan.