Aš – Velkoplošná graffiti ozdobila bývalé učňovské středisko v Aši. Motiv, který navrhlo a vytvořilo občanské sdružení Art Direct, si vybrali sami obyvatelé města. Ti na ašských oficiálních stránkách vybírali z několika grafických variant. Obraz protíná tři stěny čtyřpatrového domu, který se zanedlouho stane kulturním centrem s novým názvem Laritma.

Objekt již před časem začalo město Aš přestavovat za přibližně dvacet milionů korun. Nyní se dolaďují poslední detaily a zbrusu nový kulturní dům by se mohl veřejnosti otevřít již v září letošního roku. Autor návrhu malby na fasádě Vladimír Hladěj jej pojal jako proud místního potoka Halštrov, který jako by obtékal budovu nebo jí protékal.

„Inspiraci pro výtvarný návrh malby na objekt Laritmy jsem čerpal z dějin města a jeho symbolů. Na přední straně, tudíž té nejvíce reflektované, je znázorněn potok Halštrov, o kterém se málo ví, že je mírně radioaktivní a spolu s třemi lipany je symbolem města Aše," uvedl Vladimír Hladěj z Art Direct. Vymalování celé fasády, které má dva tisíce metrů čtverečních, trvalo dva týdny a stálo 800 tisíc korun.