Liják, co za historii konání akce Boučí ještě nezažilo, zahnal návštěvníky pod střechu stáje a penzionu. Překazil tak druhou část programu, kterou si připravili členky a členové jezdeckého oddílu. Natěšené děti se nedočkaly ani oblíbeného vožení na koních, kterému obvykle bylo v Den koní a dětí věnováno celé odpoledne.

„Za patnáct let, co den koní pořádáme, jsme takhle hrozné počasí opravdu ještě nezažili," lomila rukama organizátorka Lenka Zemanová. Déšť zkrápěl diváky i účinkující už při přehlídce koní ve stáji, kdy se představili valaši a klisny teplokrevných i plnokrevných plemen a nechyběl ani plemenný Shagya arabský hřebec Radživ. Následovaly ukázky výcviku dětí na letních táborech, vystoupení nejmladších členů oddílu na ponících a drezurní čtverylka. Jakmile se nad jízdárnou rozezněla píseň Když se zamiluje kůň, déšť na chvíli ustal, setmělo se a zlověstné napětí ve vzduchu značilo, že je zle. Téměř apokalyptická průtrž mračen pak během pár minut proměnila okolí stáje v jednu velkou louži.

„Nejdřív jsme doufali, že déšť přejde, byl ale vytrvalý. Museli jsme koně úplně odsedlat a odvést do výběhů, kam se schovali pod přístřešky," krčila rameny jedna z jezdkyň Anežka Navrátilová.