Tu Mensa pořádá ve snaze doplnit spektrum aktivit pro děti a mládež o soutěž, kde rozhoduje samostatné uvažování a schopnost logického myšlení. „Dáváme tak prostor k vyniknutí i žákům, kteří nejsou úspěšní v tradičních školních předmětech nebo pochází z různého sociálního a kulturního zázemí," uvedl místopředseda Mensy ČR Petr Čavojský z Horního Slavkova.

Soutěže se každoročně účastní desítky tisíc dětí z celé republiky, přičemž jen vloni bylo zaregistrováno 32 190 žáků a studentů z více než 1 660 základních a středních škol z celé republiky. „Olympiáda bude tradičně probíhat tříkolově, a to ve třech věkových kategoriích. Nejprve proběhnou nominační kola, nejúspěšnější řešitelé postoupí do krajských kol a o vítězi se rozhodne v listopadu v celostátním klání v Míčovně Pražského hradu v Praze," připomněl průběh olympiády Petr Čavojský z organizačního týmu soutěže. Na nejúspěšnější řešitele opět čekají hodnotné ceny.

V loňském roce se v Karlovarském kraji do soutěže zapojilo úžasných 1 450 řešitelů. A 8 nejlepších postoupilo do republikového kola

Registrace do soutěže již začala. Zájemci o soutěž se mohou registrovat až do 30. září na webových stránkách www.logickaolympiada.cz, kde jsou také k dispozici další informace k olympiádě. V období registrace probíhá korespondenční soutěž. „Z účastníků, kteří správně vyřeší alespoň dvě ze tří úloh, vylosujeme tři vítěze, kteří získají deskovou hru a hlavolamy. Vaše řešení nám pošlete do 30. září 2013 na e-mail info@logickaolympiada.cz, kde také zodpovíme všechny dotazy k soutěži," doplnil.