Veselá a klidná sváteční atmosféra zavládla ve středu v Intervenčním centru v Sokolově. Z kuchyně se linula vůně právě dopečeného cukroví, děti okukovaly dárky pod rozzářeným stromečkem, a kdo chtěl, mohl se přidat ke zpívání vánočních koled. Příjemné setkání, které navozovalo rodinnou pohodu, si přišli užít klienti sokolovských azylových domů a intervenčního centra.

Na tvářích všech bylo vidět uvolnění a radost ze společného posezení. Zejména dětem jiskřily oči, jakmile spatřily, co jim nadělil Ježíšek. Ruku k dílu pak ochotně přidaly při pečení vánočního cukroví. S válečkem na těsto si obratně poradily i ty nejmenší ratolesti. A že se ušpinily moukou, jim vůbec nevadilo.
„Dětem se nejvíce líbilo válení a vykrajování těsta. S vervou se pustily do práce a za chvíli byl stůl plný sladkých kapříků, zvonečků, hvězdiček a stromečků," usmála se vedoucí intervenčního centra Eva Chalupníková Doležalová. Její kolega Jiří Král se naopak chopil kytary a během chvilky rozezpíval děti i všechny dospěláky. Kdo neznal slova, alespoň si pobrukoval nebo podupával v rytmu svátečních melodií.

Lidé si Vánoce spojují se zakončením roku a s trávením času v rodinném kruhu. Vzpomínají na své blízké, předávají si dárky a někdy i vykonají dobrý skutek. A právě to je případ žáků 1. a 2. stupně speciální školy v Kraslicích. Ti společně se svými učitelkami a rodiči uspořádali sbírku nadbytečných hraček a následně ji odvezli do Azylového domu pro matky s dětmi v Sokolově, který provozuje organizace Pomoc v nouzi, o.p.s. „Vybrali jsme spousty plyšových zvířátek, různé hry a knížky.

Za přivezené hračky pak naši školáci dostali malé dárečky – prstové loutky z pohádky Shrek. Kromě toho si mohli prohlédnout prostory zařízení, a dokonce nakouknout do některých pokojů," popsala návštěvu azylového domu Iva Sokolová, učitelka ZŠ praktické a ZŠ speciální Kraslice.
„Naším cílem bylo přiblížit dětem sváteční čas, kdy myslíme na druhé, a uvědomit si, že být ve zdraví a lásce spolu jeden s druhým znamená víc než spousty dárků pod stromečkem," poznamenala Sokolová.