Soutěžit mohou děti i dospělí. „Podstatou soutěže je půjčit si o prázdninách knihu, vzít ji s sebou na letní dovolenou a vyfotit se s ní. Fotku pak poslat nebo přinést do naší knihovny," vysvětlila pravidla soutěžního klání Klára Rozsypalová z loketské městské knihovny.

Soutěží se ve třech kategoriích – největší vzdálenost od Lokte, nejjižnější nebo nejsevernější místo a kniha ve víru dění – nejoriginálnější místo.
„Fotky budeme průběžně zveřejňovat na webu knihovny, 7. září pak vyhlásíme výsledky. Autory vítězných fotografií čekají zajímavé ceny," doplnila Rozsypalová.

Prázdniny jsou ve své druhé polovině, stejně tak soutěž. „Soutěž běží už měsíc. Zatím čekáme, lidi jsou na prázdninách. Koncem srpna určitě přijde nával fotek," věří Klára Rozsypalová. „Ale první vlaštovka už dorazila. Anička a Jana Motlíkovy četly knížky cestou trajektem na Kurskou kosu z přístavu Klaipeda."

Loketská knihovna má o prázdninách pozměněnou otevírací dobu. Knížky si můžete půjčit ve středu, čtvrtek, sobotu a neděli od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin.

„Lidí chodí míň, spíš nárazově, denně tak třicet čtyřicet. Protože probíhá soutěž Poznávej přírodu, děti si půjčují hodně encyklopedie o přírodě. Dospělí pak především severské detektivky, pohodovou, oddychovou četbu na léto," doplnila Klára Rozsypalová. Třeba se právě některá z těchto knížek objeví i na fotografii ze světa.

Své fotografie z cestování s knížkami po světě mohou čtenáři zasílat do knihovny do 31.srpna.

Autor: Lucie Žippaiová