Z těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti se před Krajským soudem v Plzni zpovídá policista Pavel S. Hrozí mu osm až šestnáct let vězení.

Pavel S. je podle spisu odpovědný za smrt teprve devítiměsíční dcerky své družky. K tragédii došlo 8. dubna 2014 v Karlových Varech deset minut po sedmé hodině večer. „Nezletilou dceru opakovaně udeřil do hlavy a třepal s ní," uvedl Rykl. Děvčátko mělo podle jeho slov poškozenou lebku a vnitrolebeční krvácení. Dívenka též zvracela, neboť ji Pavel S. měl uhodit do podbřišku. Dvacátého dubna dítě v nemocnici zemřelo.

„Dusila se…"

Pavel S. obžalobu odmítl. V osudný večer jeho družka dívenku nakrmila kašičkou a krátce po sedmé hodině odešla ven. Pavel S. tak zůstal s dítětem doma sám. Dívenka byla po jídle uložená v postýlce ve svém pokoji. „Šel jsem do pokoje a ona nezareagovala na vrznutí dveří, což vždycky před tím udělala. Měla pozvracenou bradičku, napadlo mě, že je to ta kašička. Utřel jsem to. Ona nereagovala, asi třikrát nebo čtyřikrát jsem ji poplácal pravou rukou na tvář. Pořád zvracela, zmáčkl jsem jí břicho, abych jí tu kašičku vytlačil," popsal před soudem plačíčí muž s tím, že dívence několikrát vyndával zvratky.

V té chvíli byl již ve spojení ze záchrankou, operátorka mu prý poradila, ať dívenku obrátí a lehce jí pleskne mezi lopatky. „Vypadlo z ní několik cucků," popsal muž. Děvčátko také zavřenou dlaní bouchl do břicha. „Najednou se to uvolnilo," řekl.

Před soudem v úterý promluvili i znalci. Podle lékaře, profesora Miloše Hájka bylo bezvědomí u dívky způsobeno tím, že spolkla a vdechla zvratky.

Je hodně energický

Podle psycholožky Karolíny Malé je podpraporčík Pavel S. člověk s průměrným intelektem, který dává na odiv své silné stránky. „Dává nadprůměrně hodně energie do motorických projevů," popsala Malá. Jako příklad uvedla, že když Pavel S. podává ruku, jeho stisk je tak silný, že to může zabolet. Když se pak muž měl podepsat, zatlačil na papír tak silně, že jej protrhl.

Před soudem vypovídala i matka zemřelé holčičky. Dosud je přesvědčena o nevině svého přítele, s nímž se seznámila ještě před narozením dívenky. „Pavel byl úžasný, vždy mi pomohl, k holčičce se choval vždy velice hezky," pronesla před soudem mladá žena. S Pavlem S. dnes čekají společného potomka.

Policista Pavel S. je od loňského září postaven mimo službu; služební poměr je však u něj zachován.

Hlavní líčení pokračuje v dalších dnech.