Nevzhledné květináče na Starém náměstí v Sokolově jsou trnem v oku mnohým občanům. Na přelomu července a srpna by se měly naplno zazelenat a rozkvést barevnými květinami. V pátek totiž začala firma do obřích květináčů sázet další zeleň. Začala tak druhá etapa ozelenění této plochy. Pořízení další zeleně plus následná péče o ni vyjdou město na téměř půl milionu korun.

„Začala druhá etapa ozelenění Starého náměstí, a to přímým zadáním zakázky firmě, která dělala předchozí etapu," potvrdil starosta Sokolova Zdeněk Berka. Souhlasí s názorem občanů, že nyní jsou dominantní pouze velké nádoby, v nichž jsou zasazeny mladé stromy. Na stávající nádoby přibude dalších 33 ve stejném designu. Budou to jakési prstence s novou zelení.

Dalších sedm nádob bude s možností posezení. Umístěny budou do takzvaných hnízd. Instalující firma PE-REZA z Citic se postará i o následnou péči, jako je kontrola, hnojení či zálivka. Město k projektu přistoupilo na základě opakovaných požadavků ze strany majitelů provozoven a nechalo zpracovat studii. Podnikatelé si totiž myslí, že by to mohlo přispět k většímu ruchu a přílivu zákazníků.

Stromy poskytnou hlavně v letních měsících přirozený stín. „V betonovém městě je každá další zeleň dobrý nápad. Jsem jednoznačně pro. Chodím přes Staré náměstí téměř každý den z nedalekého domova důchodců a zejména v letním parnu je to výheň," řekla jedna ze sokolovských seniorek. Totožné nádoby se zelení je možné vidět na chebském náměstí.