Až 1,25 milionu korun  chce Sokolov poskytnout v roce 2014 na jednorázové kulturní akce ve městě. Celková suma se tak oproti loňsku zvýší o 150 tisíc korun. Vedení města prý přihlédlo k tomu, které akce  nejvíce propagují město nejen v ČR, ale i v Evropě. Ty se snaží podpořit. Najdou se však i akce, které  dostanou naopak méně.

Nejvíce ze všech by asi zajásali pořadatelé extrémního překážkového závodu Bahňák. Těm rada města navrhla poskytnout 200 tisíc oproti loňským osmdesáti. Rozhodovat o tom budou zastupitelé na svém zasedání. Vedení města zároveň přispěchalo s vysvětlením proč. „Je to velmi významná akce nejen celorepublikového, ale i evropského rozměru. Myslíme si, že Sokolovu přitahuje publicitu. Bahňák prostě takzvaně zvoní," říká místostarosta Sokolova pro oblast školství a kultury Ladislav Sedláček. Vše, co je na akci, má podle něj svůj okruh diváků.

„Od roku 2014 bychom tedy chtěli být spolupořadatelem závodu, na který přijíždí 700 závodníků z Čech, Polska nebo Německa a přihlíží až dva tisíce diváků," dodal Sedláček. Závod pořádá občanské sdružení ONeSA Sokolov v Jižním lomu. Byla by to prý jedna ze tří stěžejních akcí města. Tou další jsou Hurá prázdniny s oblíbenými ohňostroji, které si nenechají ujít návštěvníci z celého Karlovarského kraje. Na dvoudenní akci si najde cestu až 30 tisíc lidí a město na ni dává 650 tisíc korun. Do třetice je to Hornická pouť, kam míří za jeden den desítky tisíc lidí.  Svátek horníků stojí Sokolov zhruba milion korun. Jednou z akcí, která si naopak pohorší, je Sochařské sympozium. Návrh 200 tisíc je o 50 tisíc menší než loni.