Mnozí lidé byli zvyklí dojít si na městskou plovárnu v Sokolově pěšky. Ta je však v letošní sezoně uzavřená. Další variantou je koupání ve vodní nádrži Michal na Vítkově. Ale ne každý má kdykoliv k dispozici auto. Sokolov se proto rozhodl, že těmto lidem poskytne kyvadlovou dopravu od zavřeného koupaliště směrem na Vítkov a zpět.

Na městské plovárně letos proběhne rekonstrukce vodních nádrží. Původně mělo být koupaliště otevřené alespoň část sezony, ale to nakonec padlo. U plovárny je však autobusová zastávka MHD, kde budou moci zájemci nastoupit a jet na koupaliště Michal. „V současné době řešíme interval spojů a také cenu, za jakou kyvadlovou dopravu poskytnout cestujícím. Zcela zadarmo ale zřejmě nebude," řekl místostarosta Sokolova Ladislav Sedláček. Uvažuje se o pěti až deseti korunách. 

Další možností je pěší túra po cyklostezce. Tam ale může nastat problém. „V letních měsících je stezka plná cyklistů a bruslařů. Nedovedu si představit ještě davy lidí, jak se motají mezi nimi," říká jedna z bruslařek Michala Machková. A do třetice mohou jít pěší po frekventované silnici vedoucí k rychlostní komunikaci R6. „Kyvadlová doprava by mohla začít fungovat koncem června a poskytujeme tím službu lidem, kteří byli zvyklí dojít si na městské koupaliště," dodal Sedláček.