Závodilo se v několika kategoriích. Za muže vyhrál Martin Štíbal se startovacím číslem 649, který měl suverénně nejrychlejší čas 00:26:28. V závodu žen vyhrála Tereza Janečková, která měla číslo 481, s časem 00:31:26. A za týmy zvítězily Želvušky v sestavě Jan a Tereza Janečkovi s číslem 1001 a časem 00:29:53.

Letos poprvé se zúčastnili závodu handicapovaní závodníci, kteří si říkají Amputíři. Běželo jich celkem pět.

„Letos to byl můj první Bahňák. Kamarád mi poslal pozvánku na facebooku. Vím o Bahňáku už od gymplu, ale to mi nebylo ještě osmnáct a nemohl jsem se zúčastnit. A teď jsem tady, hlavně protože jsem pro každou špatnost. Bylo to náročný. Přízvisko extrémní si závod určitě zaslouží. Příští rok půjdu určitě znovu. Moc se mi to líbilo," sdělil závodník Jan Havel.

„Jedním slovem super. Doporučuji, ať si to zkusí každý, kdo má rád adrenalinové sporty. Příští rok rozhodně běžím zas," sekunduje svému bratrovi Štěpán Havel, který byl na Bahňáku také poprvé.

Bahňák ale není jen pro muže. Každý rok ho běží s velkým zájmem i ženy. „Je to už můj druhý Bahňák. Bylo to naprosto super. Sice těžší než loni, ale i tak jsem si to užila. Počasí nám maximálně vyšlo a do toho tu máme k dispozici nadstandardní sprchy," sdělila své dojmy Petra Koudelová. A jaké byly pocity z kaolínu? „Já jsem se kaolínu ani nedotkla. Musíte si to přeručkovat," směje se Petra s tím, že příští rok poběží zase.

„Můj je to taky druhý ročník. Loni jsme běžely s Petrou spolu a letos každá zvlášť. No bylo to bezvadný. Ve městě to byl dobrý nápad. Lidi nám fandili. Nejhorší ve městě byly ale kontejnery. Nebylo se na nich čeho chytit. Ale jinak jsem spokojená. Příští rok jdu zase," sdělila Petra Spratková.

Přestože byli letos závodníci ukázněnější než v předchozích letech, ani letos se to neobešlo bez diskvalifikací, kdy byli ze závodu vykázáni dva muži, jedna žena a jeden tým. Nedoběhlo pět závodníků a neodstartovalo třicet čtyři běžců.

Trasa závodu měřila čtyři kilometry s tím, že se běžely tři kilometry v terénu, kdy museli závodníci například přebrodit řeku Ohři. Novinkou byl letos kilometr, trasy, který se běžel ve městě. Závodníci měli připravené překážky na Starém náměstí. Museli přelézat navršené buňky a poté překonat překážku v podobě dvou kontejnerů naplněných vodou.

Jednou z nejnáročnějších překážek byl navezený kaolín a kluzká černá deska, která byla hůře překonatelná hlavně pro ženské závodnice, které nemají takovou sílu v rukou jako jejich mužští spoluzávodníci. Přesto měl i letos Bahňák velký úspěch.