Té se dopustil neznámý muž, který po jednom z návštěvníků hodit lahev a trefil ho do zad. Mezi muži došlo nejprve k hádce a poté k potyčce. Napadený muž utrpěl poranění v obličeji a náhodný svědek incidentu mu na místo přivolal zdravotní pomoc.

Na tísňovou linku 158 oznámila v noci návštěvnice festivalu, že jí byla odcizena kabelka, kterou měla zavěšenou na opěradle lavičky. V ní měla menší finanční hotovost a osobní doklady. Další oznámení se týkalo vykradení osobního vozidla. Majitel auto odstavil na parkovišti nedaleko centra právě při návštěvě filmového festivalu. Když se vrátil k vozidlu, zjistil, že mu z něj byly odcizeny osobní věci odhadované na zhruba 20 000 korun. Ve stejný den ráno oznámila brigádnice festivalu, že jí byla zřejmě odcizena platební karta. Z té mělo být vybráno kolem 2 500 korun.

Všechny případy policisté v současné době prověřují.

Občas jsou ale při festivalu zaznamenány i pozitivní události. Příkladem je toho například nález batohu s oblečením a osobními doklady, který byl předán zpět majitelce. V dalším případě všímavá obsluha parkoviště nalezla osobní doklady, které předala policii. Ty byly následně zaslány na příslušný úřad podle místa bydliště jejich vlastníka.