„Zahájení Mezinárodního filmového festivalu se obešlo bez větších komplikacích. Policisté, kteří měli noční službu se však nezastavili. Operační středisko přijalo řadu oznámení, nejvíce o opilcích v ulicích, kteří často jevili známky intoxikace,“ informovala policejní mluvčí Kateřina Böhmová. „Několik oznámení se týkalo také opilců, kteří se v nočních hodinách pohybovali v ulicích města. Naštěstí, ale nedošlo k větším šarvátkám ani napadením. První festivalovou noc jsme v centru města řešili několik přestupků v rovině občanského soužití,“ doplnila.

Jako každoročně se během festivalu vydává do ulic Karlových Varů víc policistů, a to i těch v civilu.
„Delší dobu jsme ve spojení s organizátory festivalu. Společně připravujeme organizační a bezpečnostní opatření tak, aby tento filmový svátek mohli návštěvníci v klidu a bezpečně v Karlových Varech prožít,“ uvedl Michal Šavrňa, vedoucí Územního odboru Karlovy Vary.

Návštěvníci festivalu můžou využívat také Mobilní komunikační a informační centrum, které je k dispozici od soboty do soboty (30. 6. 2017 - 7. 7. 2017) od 10 do 19 hodin. „Vždy jsou připraveni pomoci dva policisté a jeden městský strážník. Minimálně jeden z policistů je vždy jazykově vybaven a s cizinci se domluví německy, anglicky či rusky. Toto mobilní centrum stojí ráno na ulici T. G. Masaryka u Spořitelny, po obědě se přesouvá před hotel Thermal a odpoledne jej můžete zastihnout na Divadelním náměstí poblíž Vřídla,“ podotkla mluvčí.