Vlastním receptem na plněné jarní závitky zaujala Jaroslava Fišerová ze Šindelové na Sokolovsku v soutěži Deníku Česko vítá jaro. Už v pátek se tak zúčastní finále soutěže v hlavním městě, kde bude společně s dalšími finalisty vařit po boku českých televizních celebrit a bojovat o hlavní cenu, kterou je kuchyňská linka Miele v hodnotě 80 tisíc korun.

Jaroslava ale říká, že jí nejde ani tak o výhru jako o inspiraci novými recepty a získání dalších kuchařských zkušeností.

Třiapadesátiletá Jaroslava Fišerová, která je původním povoláním dámská krejčová, není v soutěži Deníku žádným nováčkem. Do finále se probojovala i loni. „Tehdy jsem byla pozváním do finále překvapená a užila jsem si ho. Vaření s dalšími čtrnácti kuchaři a kuchařkami bylo velice zajímavé. Jsem pravidelnou čtenářkou Sokolovského deníku, a tak jsem si řekla, že pošlu další recept. Musím přiznat, že letos jsem ani nepředpokládala, že se do finále dostanu. Ale už se tam moc těším," říká.

Pokrmy Jaroslavy jsou v Šindelové a okolí vyhlášené. Už dvacet let tam totiž provozuje restauraci a kuchyň je jejím druhým domovem. Při přípravě jídel vždy preferuje čerstvé suroviny. Neodolatelné jsou podle místních její omáčky, ale třeba i holandské řízky nebo knedlo zelo vepřo. Kuchařka však přiznává, že ráda experimentuje. To koneckonců ukázala i u receptu, který do soutěže poslala. Jarní závitky totiž naplnila houbovou směsí, šunkou a netradičně i ředkvičkou. Výsledek byl na výbornou. Redakce jí tak bude držet při pátečním finále palce.