„Přijeli jsme sem až z Karlových Varů. Jezdíme sem pravidelně a vždycky jsme z té přehlídky kreslených vtipů úplně udivení. Je fajn, že se tu taková akce koná. Pravidelně s sebou beru i manžela a děti,“ sdělila Monika Novotná.

Letos byly vtipy zaměřené na téma vlaky a železnice. Kromě samotných anekdot se mohli všichni těšit například na vystoupení skupiny Laura a její tygři a Xindla X. Koncerty se konaly v altánku pod Národní třídou.

„Atmosféra je tu super. Hudební zážitek jsem si opravdu užila. Letos jsem sem přijela poprvé a je škoda, že jsem si nenašla čas v uplynulých letech. Je to tu opravdu super,“ uvedla další návštěvnice, Pavla Malá ze Sokolova.

Na Národní třídě nechyběli ani němečtí hosté, kteří se po koronavirové krizi pomalu začínají do lázní vracet.

„Musím uznat, že něco tak zajímavého je vidět snad jen tady. Byl jsem tu už vloni a vím, že to je nádherná akce. I letos jsem doufal, že se sem i přes problémy s koronavirem nakonec dostanu,“ řekl Achim Schwarz.

Během festivalu bylo k vidění osm stovek vtipů od 332 autorů z 51 zemí světa.

„Výstava byla soutěžní. Vtipy hodnotila odborná porota, ve které usedl například Ivo Šmoldas,“ sdělil výtvarník a spoluorganizátor Mirek Vostrý.

Pořadateli Mezinárodního festivalu kresleného humoru byly jako každý rok město Františkovy Lázně, Klub kreslířů a humoristů s předsedou Mirkem Vostrým a františkolázeňské Divadlo Boženy Němcové.