Jejich počet však navýší až na 65. Uvedl to jednatel firmy Pavel Minařík. „Díky nové výrobní hale jsme počet zaměstnanců navýšili zatím o deset. Trend růstu pracovních sil bude pokračovat," uvedl. Hachtel se k tomu zavázal ve smlouvě s městem, které společnosti prodalo pozemky ke stavbě za desetinu ceny. Jde o investiční pobídku na podporu podnikání a růstu počtu pracovních míst v Kraslicích. Pokud firma pracovní místa postupně nenavýší, hrozí jí sankce.

To zřejmě ale v případě Hachtelu nehrozí. Jednatel Minařík řekl, že firma uvažuje ještě o dalším rozšíření provozu. Je tak možné, že ke stávající hale, kde se nyní vyrábí zastiňovací technika, přibude ještě jedna. „To je ale opravdu otázka budoucnosti," doplnil Minařík.

Výrobní prostory Hachtel vybudoval u zahrádkářské kolonie. Původně měly stát ještě o několik desítek metrů blíže k městu. Tam se ale ukázalo, že kvůli podmáčené půdě by se stavba prodražila. U pozemků o kus dále pak musela radnice vybudovat novou příjezdovou cestu, chodníky a veřejné osvětlení. Vše slouží právě i zahrádkářům.