Hořet zde začalo krátce po třetí hodině ráno v noci z pátku na sobotu. Hasiči tu museli vyhlásit třetí stupeň poplachu, všech devět osob evakuovali, při zásahu se jeden z hasičů nadýchal zplodin a musel být převezen do nemocnice. Na místo události si vyšetřovatel požárů vyžádal dokonce specialisty z Technického ústavu požární ochrany Praha.

„Hořet začalo v podkroví a oheň zasáhl všech šest bytů a také střechu domu,“ informoval mluvčí hasičů Martin Kasal. Když na místo dorazila první jednotka ze stanice Mariánské Lázně, hořela již celá střecha pětipatrového domu. „Hasiči začali s hasebními pracemi uvnitř domu, z koše automobilového žebříku, zároveň bylo nutné evakuovat obyvatele domu,“ upřesnil Kasal.

V podkrovních bytech se ale začaly propadat stropy a střecha domu. „A také s ohledem na místo požáru v centru města si velitel zásahu vyžádal na místo další posilové jednotky včetně další výškové techniky a rovněž vyhlásil třetí stupeň požárního poplachu,“ pokračoval Kasal.

Na místě tak nakonec zasahovalo dvanáct jednotek, kterým se podařilo dostat plameny pod kontrolu až v ranních hodinách. Celé dopoledne pak hasiči rozebírali zničené konstrukce v podkroví a dohasovali skrytá ohniska. Odpoledne si místo požáru převzal správce objektu s tím, že je nutné provádět pravidelné kontroly až do neděle,“ dodal mluvčí krajských hasičů s tím, že po požáru je dům Britania, který je pronajímán spíše na kratší pobyty, zcela neobyvatelný.

Pro obyvatele domu, kteří nemají možnost se dočasně ubytovat u příbuzných a známých, zajistilo město Mariánské Lázně náhradní ubytování. „Chtěl bych tímto poděkovat všem zasahujícím hasičům za výbornou a profesionální práci a také panu řediteli a zaměstnancům hotelu Spa Hotel Olympia Marienbad, kteří evakuovaným poskytli dočasné přístřeší a postarali se o ně,“ reagoval starosta Martin Kalina.

Škoda je zatím odhadnuta na dvacet milionů korun, příčina požáru se vyšetřuje.