Problémy s financováním řeší klub už delší dobu a majitel Karel Holoubek se netajil tím, že pokud vyšší podporu od města, kraje a dalších sponzorů nezíská, s extraligou v Karlových Varech končí. Jen tak se vzdát ale nechtěl a vedení klubu vyvinulo velkou snahu klub pro Karlovy Vary, ale i pro kraj zachránit. A tak začala vleklá a náročná jednání a vysvětlování. A také hra nervů, protože o odkoupení extraligové licence projevila zájem Dukla Jihlava. A stále čeká, jak se HC Energie rozhodne.

Karel Holoubek už před časem oslovil hlavní partnery, mezi nimi i Karlovarský kraj, zda by navýšili podporu, která je klíčová pro další fungování klubu v extralize. Mezitím vedení klubu podepsalo přihlášku do nového ročníku hokejové extraligy a stále jednalo s partnery o navýšení finančních příspěvků. Klub na novou sezónu potřebuje získat až 70 milionů korun.

„Jde o zcela výjimečnou situaci, vnímáme, že se klub dostal do obrovských nesnází. S kolegy v radě kraje jsme se shodli, že extraligový hokej v regionu má svou tradici a my ji chceme pomoci zachovat. Věřím, že vedení klubu i samotní hráči A týmu náš přístup ocení a bude pro ně motivací v dalším extraligovém ročníku. Současně s tím chci ale zdůraznit, že kraj nehodlá přidávat finance jen do extraligového hokeje, proto stejnou částkou, tedy dalšími pěti miliony korun, podpoří amatérský sport," vysvětlil hejtman Karlovarského kraje Martin Havel (ČSSD). Navýšená podpora klubu ze strany kraje však platí pouze pro tento rok. „Počítáme s tím, že vedení kraje bude jednat s klubem nejen o podmínkách budoucího financování HC Energie, ale také o možnosti účasti kraje ve vedení a kontrole klubu," uvedl krajský radní Petr Šindelář (ODS). Podle hejtmana Havla bude kraj zvažovat výhledově členství ve statutárních orgánech HC Energie.

Na práci s mládeží i na extraligový hokej Karlovarský kraj ze svého rozpočtu HC Energii pravidelně přispívá. Mládež podpořil letos částkou ve výši čtyř milionů korun, extraligový hokej zatím dotací jednoho milionu korun. „Vedení kraje ještě musí vyřešit, jakou formou hokejový klub příspěvek dostane, aby to bylo v souladu s platnou legislativou," doplnila Jana Pavlíková, krajská mluvčí. Podle Karla Holoubka je to pozitivní zpráva. „Moc si toho vážím a v tuto chvíli to s hokejem vypadá dobře. Je to impuls, abychom tady extraligu udrželi," uvedl.