Pokud radnice zjistí nedostatky, hernu bez milosti uzavře. Už přesně před měsícem začala v Kraslicích platit vyhláška o regulaci hazardu. Ta omezila provozní doby heren. Město nařídilo, že hrací automaty a videoterminály mohou být zapnuty jen v době od 15 do 24 hodin. Teď se k tomu ještě přidala deklarace. V ní stojí, že provozovatelé heren museli sundat světelné reklamy s jackpoty a z výloh nápisy Herna. Zavést také musely kamerové systémy.

V Kraslicích je v provozu celkem osm heren. Deklaraci podepsaly všechny a v podstatě ihned se pustily do sundavání světelných reklam a instalace nových polepů na výlohy. Hromadně pak zaváděly kamerové systémy. „Vše důsledně prověříme, zda provozovatelé heren vyhlášku a deklaraci dodržují," řekl starosta Kraslic Zdeněk Brantl.

Například společnost Slot Group, která jednu hernu provozuje s dalšími dvěma hernami spolupracuje, už všechny podmínky deklarace splnila. „Doufáme, že město dohlídne spravedlivě na její dodržování. Máme signály, že už nyní se v některých hernách vyhláška porušuje," uvedl provozní manažer Miloslav Bohůnek.

Z hazardu mělo loni město zisk zhruba 5,5 milionu korun. Lidé tak prosázeli a prohráli v hracích zařízeních čtyřnásobek. Právě to vedlo město k regulaci. Herny bude v budoucnu kontrolovat městská policie, o jejím zřízení již rozhodli zastupitelé.