Vítězem regionální Hitparády Karlovarská rocková mapa se stal písničkář Marek Borský. Nesmělý kluk s kytarou okouzlil porotu kvalitním zpěvem i hrou. U diváků zabodovala domácí nu-metalová parta ReWake, která dokázala publikum strhnout energickou show.

„Vystoupit na pódium samostatně, bez doprovodu kapely je určitě těžší. Marek Borský to ale zvládl bravurně, což byl důvod, proč se mu u poroty podařilo zvítězit," popisuje organizátor soutěže Eduard Bartůšek. „U kapely ReWake zase pomohla silná fanouškovská základna, kterou jako domácí formace v Sokolově měli. Celkově se ale dá říct, že byli fináloví soutěžící hudebně na velmi dobré úrovni. Už to není jako v mých šestnácti, když jsme s kamarády začínali v garáži metodou pokus-omyl," směje se Bartůšek. Vítěz získal možnost natočit videoklip a singl.

Do příštích let plánují organizátoři rozšířit hitparádu přes hranice. „Pravda je, že regionálních kapel ubývá. Lidé raději zkouší štěstí v televizních show, chtěli by všechno hned a začínat od píky se jim nechce. K úspěchu na hudebním poli je ale třeba se dopracovat," komentuje Bartůšek. „Proto bychom chtěli do KVRM zapojit i kapely ze sousedního Německa. Nejprve ale musíme získat správné kontakty na správné lidi. A nebude to možné uskutečnit bez podpory kraje a města, kterou zatím stále máme a za kterou děkujeme" uzavřel organizátor.