Akci podle světoznámé soutěže Hry bez hranic pořádá Nadační fond Ještěřice, který pomáhá v Karlovarském kraji nejen v sociální oblasti a podobnými akcemi plní účet nadačního fondu. V sobotu se podařilo vybrat 10.850 korun.

„Letošní hry byly extrémní, a to hlavně kvůli počasí. Soutěžící to však neodradilo a šli do toho s plným nasazením. Týmy i celé hry byly jedním slovem skvělé," řekla Andrea Krýzlová z nadačního fondu Ještěřice.

Osm týmů z celého kraje zdolávalo po celý den Vysokou školu čarodějnickou. Soutěžící museli například prokázat znalost práce s lexikonem kouzel, pekli neviňátka, vařili elixír anebo se proměňovali v pohádkové bytosti.

„Přichystali jsme kostýmy i rekvizity. Vše z dílny samotných Ještěřic a našich pomocníků. Na tom si dáváme záležet, protože jednak ušetříme výdaje, což je pro fond naprosto klíčové, a jednak ta osobní angažovanost, vlastní píle a práce je to, co dělá Ještěřici Ještěřicí," konstatovala předsedkyně nadačního fondu Miluška Merklová.

Soutěže se zúčastnily týmy Jindřichovic, Dolního Rychnova, Rotavy, Nové Role, Dalovic, Stříbrné, Kraslic a Chodova.
Vítězem čarodějnického klání se stalo družstvo Dalovic složené ze samých žen. Zároveň tím získalo právo hostit hry v roce 2017.