„Velmi jsme si oblíbili in-line dráhu na Bohemce a využíváme ji velmi často s celou rodinou. Spousta inlinistů zřejmě ani nečetla provozní řád a neustále jezdí v protisměru. Při rychlé jízdě dochází v zatáčkách k nutnosti se navzájem vyhýbat. Zkoušela jsem pár lidí upozornit, ale jako by neslyšeli. Nešlo by v prostoru před lavičkami nastříkat na dráhu nápis nebo šipky směru jízdy?" ptá se jedna z bruslařek.

Město však revitalizovalo celý areál Bohemia za pomoci dotace. Při druhé etapě se dostalo i na zmíněnou asfaltovou dráhu, která je víceúčelovou naučnou stezkou.

„Návrh projednám s technickými službami, které zajišťují i vodorovné značení ve městě. Jen je nutno prověřit, zda by tím nemohly být porušeny podmínky evropské dotace, za kterou byl areál vybudován," potvrdil starosta Sokolova Jan Picka.

A dotace nejen na tento projekt mají, jak známo, striktní podmínky. Při jejich nedodržení se musí peníze nejen vracet, ale ještě platit mnohdy stejně vysoká pokuta. Alespoň po dobu udržitelnosti projektu.

Dříve se do těchto míst navážel popílek a prostor připomínal spíše skládku. V areálu došlo k odvodnění plochy a je zde jeden kilometr dlouhá víceúčelová naučná stezka. Vyrostlo tu také parkoviště v místech za posledními garážemi.

Dotace na tuto akci byla ve výši 25,2 milionu korun a město se podílelo čtyřmi miliony. Občané využívají plochu Bohemie k oddechu i návštěvě kulturních akcí.