Největší firmy regionu to vítají a zároveň poukazují na to, že by přivítaly při získávání budoucích zaměstnanců ještě větší podporu státu. 
Největší školu technického zaměřeníregionu, sokolovskou ISŠTE, navštívil včera prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý. Spolu s vedením školy a desítkou regionálních zaměstnavatelů debatovali o tom, kde a jak vychovat kvalitní zaměstnance a také jak je udržet.

„Od nového školního roku měníme strategii. Vyslyšeli jsme hlas zaměstnavatelů a odborné vzdělávání našich žáků posuneme ještě více směrem ke konkrétním firmám," sdělil ředitel ISŠTE Pavel Janus. Jako konkrétní kroky uvedl dřívější věk žáků pro praxi v daném podniku, a to nejen u učebních oborů, ale i u těch studijních. „Průmyslováci nyní chodí na desetidenní praxi za rok. Chci je pouštět na větší cykly. Pokud si je zaměstnavatelé dobře nasměrují, zůstanou u nich."

„Potřebujeme zaměstnance všech technických oborů vysokých i středních škol i učebních oborů. Vysokoškoláci jsou v Plzni, protože zde technickou školu nemají, a poté už na ně nedosáhneme. Středoškoláci nemají praxi, bojí se výroby, protože ji neznají, a jdou raději do ekonomických oborů. Učební obory provází nezájem, fluktuace, chybí návyky či disciplína," říká zástupce svatavské firmy EPT Connector Tomáš Musil. Nyní musí v Juniorském programu rok a za své peníze přetvářet neproduktivní lidi takzvaně k obrazu svému.

Příští týden přineseme rozhovor s prezidentem Hospodářské komory ČR Vladimírem Dlouhým.