Město si tehdy slibovalo vznik menší průmyslové zóny nebo výstavbu obchodů s byty. U snů ale zůstalo a u hranic byly postaveny jen tři restaurace, tři čerpací stanice a free shop.

Teď ale o pozemky projevují zájem noví investoři, kteří slyšeli na investiční pobídku Kraslic. Za zlomek ceny mohou získat rozsáhlé pozemky. Musí ale na druhou stranu pod hrozbou sankcí garantovat růst počtu pracovních míst. První vlaštovkou je německá firma Hachtel, která již v blízkosti hranic postavila novou halu a postupem let zaměstná přes šedesát lidí.

Aktuálně pak leží městu na stole nabídky místního podnikatele Romana Zlesáka, který pod vlastní značkou vyrábí dřevěné dechové hudební nástroje. U hranic chce postavit výrobní halu s moderní technologií. Firmu chce ze současných devíti zaměstnanců rozšířit až na třicet. Zaujal ho přitom pozemek o rozloze tří tisíc metrů čtverečních. „V současné době sídlíme ve vile v Kraslicích, kam však novou technologii jen stěží umístíme. Hledali jsme ve městě vhodné prostory. Nakonec jsme se rozhodli, že postavíme novou halu," řekl Zlesák. Podotkl, že jeho firmu zaujala investiční pobídka města. „Jsme malá firma, takže šetříme každou korunu. Tento aspekt byl nicméně v rozhodování podstatný," řekl. Zlesák věří, že s městem uzavře smlouvu co nejdříve. Stavět chce začít už na podzim a do půl roku zkolaudovat. „Zaměstnat chceme až třicet lidí a ani to nemusí být konečné číslo," doplnil.

Investiční pobídky zaujaly podle místostarosty Kraslic Otakara Miky i další firmy. Jedná se o kraslickou strojírenskou firmu Kornet, která ve městě patří k významným zaměstnavatelům. Investuje do svého rozvoje, modernizace výroby a u hranic projevila zájem o výstavbu nových výrobních prostor. „Další nabídka přišla z Czech Investu. Tady se ale nabídku oné firmy teprve dozvíme. Nicméně jde o významný krok, který povede k růstu pracovních míst v regionu, který sužuje vysoká nezaměstnanost," řekl Mika.
Investiční pobídka města spočívá v tom, že radnice prodá firmě pozemek za 20 procent ceny. Firma se pak musí zavázat k postupnému růstu pracovních míst. Pokud se tak nestane, je povinna doplatit městu zbytek kupní ceny.