Investor, který v blízkosti hraničního přechodu v Kraslicích postavil nové výrobní prostory, nabídne vlastní parkoviště k užívání tamním zahrádkářům. Ti si stěžovali, že po výstavbě nové příjezdové komunikace, která vede podél celé zahrádkářské kolonie až právě k firmě, nemají kde parkovat a auta musejí nechávat na parkovišti pod lyžařským vlekem. Auta teď nechávají stát i na nové silnici. Mají ale obavy, aby je nepokutovali policisté.

„Dříve jsme byli zvyklí nechávat auta před zahradami. Když ale město postavilo novou silnici, není kde zaparkovat. Musím ale říct, že za nový chodník, veřejné osvětlení a příjezdovou komunikace jsme rádi," řekl zahrádkář Lukáš Vimr.

Investor, kterým je německá firma Hachtel, tam na svých soukromých pozemcích vybudoval parkoviště se závorou. Když skončí pracovní doba, závora se zavře, a zahrádkáři tak koukají jen na prázdná parkovací místa. Vedení firmy teď ale přišlo s nabídkou, že parkoviště pro zahrádkáře otevře.

„Uděláme vstřícný krok a po pracovní době, tedy po patnácté hodině, tam budou moci v týdnu zahrádkáři parkovat. O víkendu pak celý den," řekl jednatel firmy Hachtel Pavel Minařík. Doufá ale, že parkující budou respektovat časové omezení. „V pracovní době parkoviště potřebujeme," doplnil.

Firma nechá vyrobit dopravní značení, které bude jasně vymezovat, kdy tam smějí zahrádkáři stát. Pokud ho nebudou majitelé zahrad respektovat, firma by zřejmě opět bránu k parkovišti uzavřela. „Je to jednoduché. Když zahrádkáři budou pravidla dodržovat, bude jim parkoviště k dispozici. Nesmí se tak například stávat, že v ranních hodinách tam pak bude stát třeba deset aut," řekl místostarosta Kraslic Otakar Mika.

Firma Hachtel postavila v blízkosti hranic nové výrobní prostory díky investiční pobídce města. Pozemky získala za zlomek ceny s tím, že garantuje počet a růst pracovních míst. Zatím tam pracuje pětatřicet lidí. Jejich počet však má postupem let vzrůst ještě o třicet. Hachtel, který má v Kraslicích svou pobočku, je jedničkou na evropském trhu v takzvané modelaci světla. Přímo v Kraslicích se vyrábí tzv. vnitřní zastiňovací technika. Jde například o římské rolety.