Provozovatelé letních táborů jsou ale opatrnější, právě nastal ten správný čas. Přestože právě na začátku února domy dětí a mládeže termíny teprve zveřejňují, spousta z nich už je zčásti zaplněná.

„Už v loňském roce se náš syn a jeho další kamarádi domluvili, že pojedou na ten samý letní tábor, takže ho už máme s organizátorem předjednaný a čekáme jen na přihlášku,“ řekla maminka Karolína z Chebu. „Předloni jsme ale měli velký problém. Čekali jsme s výběrem tak dlouho, až nebylo u prověřených organizátorů vůbec nic volného a synátor zůstal doma. Opravdu doporučuji hlídat termíny a nabídky už od začátku roku. My to tak loni udělali a bez problémů jsme našli, dokonce jsme si mohli i vybírat.“

Volných míst je na začátku února ještě dost. Například Dům dětí a mládeže Sova Cheb nabízí čtyři letní tábory a v každém se ještě dostatek míst najde. Kromě toho mohou rodiče využít i dalších příměstských táborů. I tady ještě volná místa jsou.

Tradičně pořádá letní tábor také taneční mistr Vladimír Hána. V letošním roce se tábor pořádá ve třech termínech na Bublavě. Na začátku února všeobecně platí, že místa v požadovaných turnusech stále ještě jsou, platí ale, kdo dřív přijde, ten dřív mele.

A jak správně vybrat dětem letní tábor? Organizátorů letních táborů je nespočet. Někteří rodiče posílají své ratolesti například na hasičský nebo fotbalový tábor. Zde je většinou uzavřená skupina, která se navzájem zná a tráví spolu i v průběhu roku spoustu času. Na internetu pak lze najít další nabídku letních táborů nejrůznějšího druhu.

Co by tedy měli rodiče vědět, než na nějaký dítě pošlou? K nezaplacení jsou zkušenosti jiných rodičů nebo samotných dětí. Pokud rodiče neznají nikoho, je dobré se podívat alespoň na internetové diskuse.

Než dítě přihlásí rodič na tábor, měl by vědět, jaký program budou jeho děti po celou dobu tábora mít. Je dobré si zjistit také to, jaké jsou hygienické podmínky tábora a zda bude po celou dobu zabezpečená nepřetržitá péče.