Developerem je v tomto případě slovenská firma KLM Real Estate. Jak uvedl její zástupce Tomáš Dvořák, OC Klokan bude svou rozlohou a nabídkou hodně podobný retailové zóně, která se nachází naproti plzeňskému Globusu, samozřejmě v menším provedení, které je dáno velikostí pozemku.

„V tuto chvíli máme před sebou územní řízení. Aktuálně se dokončuje zaměření a připravujeme se na malou EIA,“ nastínil přípravy na výstavbu nového nákupního centra Dvořák. „V posledním kvartálu letošního roku bychom pak mohli přistoupit ke zpracování dokumentace pro stavební řízení tak, aby se v průběhu příštího roku mohlo začít stavět. Předpokládáme, že Klokan by se mohl následně otevřít do konce roku 2026,“ pokračoval zástupce developera.

10. ročník Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary 2023. Ilustrační foto
Půlmaraton uzavře karlovarské komunikace. Celá Západní ulice nebude průjezdná

Pozemek, kterým KLM Real Estate disponuje, má rozlohu 40 tisíc metrů čtverečních, ne celý ale poslouží k zástavbě, bude to asi jen jedna čtvrtina. Zbytek bude využit pro parkoviště a obslužnou plochu a hlavně pro velmi pestré sadové a parkové úpravy včetně jezírka Ptakopysk.

„Jako velkým plusem přístupu developera k přírodě je záměr ozelenit zadní fasády obchodního centra popínavými rostlinami na speciální konstrukci, která bude umožňovat svislý růst zeleně," upozornil.

10. ročník Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary 2023. Ilustrační snímek
Z karlovarského půlmaratonu je festival. Novinkou je trať dlouhá deset kilometrů

Nabízený sortiment má být podle Dvořáka pestrý. Aktuálně probíhají jednání s nájemci. „Konkrétní značky tak v tuto chvíli ještě prozradit nemůžeme. Ale určitě půjde o obchodní jednotky, v nichž se objeví oblečení, elektronika, ale i stravování,“ upřesnil zástupce KLM Real Estate.

Lokalita Pod Rohem je velmi atraktivní zónou, kde zázemí našly nejen známé obchodní řetězce, ale byly tam postaveny desítky rodinných domů. „Realizací Klokanu končí veškerá výstavba v této části Jenišova. Byl to poslední stavební pozemek, který zde zůstával, víc už se tady stavět nebude, pouze bude probíhat výstavba rodinných domů, na prodaných pozemcích,“ upozornil Dvořák.

Budova magistrátu. Ilustrační snímek
Karlovy Vary daň z nemovitosti nenavýšily

Původně měla přitom daná parcela sloužit pro stavbu skladových hal, z čehož nakonec sešlo. „Abych se přiznal, tak jsem rád, že tento investor od záměru ustoupil. KLM Real Estate zde postaví obchody nízkého typu, takzvané retailové, což je velkou výhodou. Nepůjde o vysoké stavby, které by narušovaly ráz okolní krajiny. Plusem také je, že sem budou mířit především zákazníci Globusu a nepředpokládáme tak rapidní nárůst dopravy,“ uzavřel zástupce developera.