Denisa Cekovová na westernových závodech na Windy Hill Ranči ve své kategorii v sobotu zvítězila ve všech disciplínách. Poničku Beauty má sice zatím jen půl roku, spolu se jim ale daří výborně. Jedenáctiletá slečna ovšem směřuje výš. S teplokrevnou klisnou Italkou se připravuje složit zkoušky základního výcviku jezdce, aby mohla závodit v parkúrech a drezurách i na velkých koních.

Denisa v Krajkové vyhrála, co se dalo. V dětské kategorii porazila soupeře v překážkovém trailu, barelech i ve štafetě. Westernové závody ale bere spíš jako zábavu. Nijak speciálně se nepřipravovala. „Je to pro mě zase trochu něco jiného než to, co trénujeme doma. Tam se věnuju spíš parkúru a drezuře," vysvětluje jezdkyně. „Beauty je ale šikovná, i když mě občas zlobí. V barelech mi vyhodila, to jsem málem spadla. Nakonec jsem to naštěstí zvládla," popisuje.
Na koni se začala učit jezdit před dvěma lety. „Začínala jsem trénovat u paní Šimáčkové v Nebanicích. Tam jsem si taky potom složila jezdeckou licenci na závody poníků. A před rokem jsme s mamkou pořídily prvního koně," říká Deniska.

Na jedenáctileté teplokrevné klisně Italce teď trénuje, aby mohla závodit i s velkými koňmi. „Pro velké koně se licence skládá zvlášť. Abych ji dostala, musím absolvovat zkoušky základního výcviku, které se skládají z předvedení koně na ruce, drezury a parkúru do 80 centimetrů. Absolvovat budu muset také písemné testy," vykládá Denisa. „Teď mě trénuje Zuzana Sejáková. Když všechno zvládnu, ráda bych s Italkou vyrazila i na oficiální závody," tvrdí.

„Denisku ježdění moc baví, tak ji v tom podporuju," říká Kateřina Cekovová, Denisčina maminka. Na koni jezdí i ona, s dcerou vyrážejí společně i na vyjížďky do přírody. „Samozřejmě měla i nějaké pády, ale naštěstí nikdy nic vážného. Používáme všechny možné ochranné pomůcky, aby se riziko minimalizovalo," vysvětluje.

Zázemí mají přímo doma, u domu. Stejně jako stáje. Kromě poničky a Italky jsou tam ještě čtyři další koně, Beauty mají asi půl roku. Ježdění pro ni ale není samozřejmost. „Musí se vším pomáhat. Vybírá bobky z výběhů, společně koně krmíme, kartáčujeme jim srst. Umí se o ně postarat sama. A když mě něčím naštve, jezdit nechodí," směje se maminka Kateřina.