Enormní zájem pomoci. Tak by se dala shrnout akce Kabelkový veletrh, kdy lidé nosí na tři sběrná místa kabelky, které poté budou prodávány a celkový výtěžek padne na nákup vybavení pro dětské oddělení v Karlovarské krajské nemocnici.

„Vybráno už je kolem tisíce kabelek. Některé už se dokonce i prodaly, v takovém zahřívacím kole v chodovském domě dětí a mládeže. I díky této akci a darům některých lidí, které posílají přímo na účet, je v banku necelých 25 tisíc korun," řekla organizátorka sbírky, dětská sestra Helena Tomanová.

Ta také prozradila, jak vypadají první plány na použití prostředků. „Už máme na dvě televize, tak se pomalu poohlížíme po cenách. Jasno však bude až po 14. prosinci," dodala Tomanová. Proč zrovna deset dní před Vánoci? To se ukončí samotný prodej vybraných kabelek. Ten započne v sobotu 13. prosince v prostorách kavárny Becherplatz od 9:00 hodin a taktéž v neděli 14. prosince na stejném místě.

Pokud i vy chcete darovat kabelku, můžete na čtyřech místech, a jako bonus i vyhrát, pokud přiložíte do kabelky papírek s kontaktem.

„Mezi ceny patří například poukazy na kadeřníka, masáž či na aerobic," dodala Tomanová.
Sběrná místa jsou Dům dětí a mládeže v Chodově na Sokolovsku, redakce Sokolovského deníku, redakce Karlovarského deníku či recepce Karlovarské krajské nemocnice.

Přispět můžete nejen kabelkami, ale i finanční částkou, a to na bankovní účet sbírky 266716647/0300. ⋌