K tomu všemu tu bude platit několikadenní zákaz parkování. A důvod? Budou se tu točit scény do nového špionážního filmu v anglické koprodukci s názvem Malá bubenice. V Chebu se v minulosti točilo hned několik snímků. Jedním z posledních byl celovečerní film Jan Hus.

„Natáčení v Chebu proběhne ve dnech 30. a 31. května. Hlavním místem natáčení bude náměstí Krále Jiřího z Poděbrad, hlavně okolí Špalíčku. Náměstí bude během těchto dvou dnů takzvaně vyparkováno, a to jednak kvůli umístění techniky, ale i z toho důvodu, že Cheb bude představovat město v Rakousku 60. let,“ potvrdila chebská tisková mluvčí Simona Liptáková.

Přes náměstí však bude možné projet anebo projít pěšky. Otevřena zůstane i většina provozoven.

„Ale obyvatelé a návštěvníci města by měli počítat s určitými omezeními. Je možné, že filmaři zastaví dopravu i pohyb chodců. Vždy na zhruba pět až deset minut,“ poznamenala Simona Liptáková.

Zákaz parkování bude platit i na Kasárním náměstí. Obyvatelé města zde nezaparkují od 29. května 15 hodin do 31. května, a to po celý den.

„Nebude se zde moci parkovat, mimo držitele rezidentních a abonentních karet vydaných pro náměstí Krále Jiřího z Poděbrad,“ poznamenala Simona Liptáková.

Přípravné práce začaly už 25. května. Natáčení se uskuteční ve zmíněných dnech vždy od brzkých ranních hodin až do večera. Současné dopravní značky budou odstraněny a nahradí je dobové značky s německými nápisy. Nepřístupné bude ve všech natáčecích dnech i Kulturní centrum Svoboda, kde budou mít členové štábu a herci zázemí. Filmaři svou techniku umístí i do místa tržnice mezi ulicemi Ašská a Pražská.

Film bude vycházet z literární předlohy The Little Drummer Girl od britského spisovatele Johna le Carré.

Cheb si v minulosti vybrali filmaři například pro natáčení snímku Ten, kdo tě miloval, Jan Hus, Cirkus Humberto, Ve znamení Merkura, Aféry mé ženy, Expres z Norimberka, Bekyně Mniška, Rapl, Transit Carlsbad, Dny zrady, Až do konce a dalších.