Zúčastnila se regionální soutěže Top RoofTop Talenty, kde se dostala až do finále a teď chystá debutové album. „S kapelou to bylo tak, že v loňském roce za hlubokého locdownu jsem uvažoval o nějaké změně. V minulosti jsem hrával se skupinou Bankrot. Přemýšlel jsem ale, co by mohlo oslovit širokou veřejnost, zkrátka jsem zatoužil založit novou skupinu. Bylo potřeba sestavit tým. Připadal jsem si jako Chris ze Sedmi statečných, protože jsem postupně dával kapelu dohromady, hledal její členy. Opravdu se povedlo. Momentálně má kapela Zavěšený kafe šest hudebníků,“ říká frontman kapely Pavel Kohn z Ostrova nad Ohří.

Šestice muzikantů má jasnou představu. Chtějí svou hudbou oslovit co nejširší publikum. „S naší skupinou jsme měli první zkoušku někdy v létě loňského roku. Hudbu tvořím na texty, které jsem dostal od přátel, ty samozřejmě taky uvedeme na albu. Chceme, aby písně, které budeme hrát, zrcadlily především i dnešní dobu. Přejeme si, aby naše tvorba oslovila i širší publikum,“ sděluje.

Ceny potravin a pohonných hmot rapidně narostly, ceny za poplatek za odpad zůstává v Chebu stejný. Cena sedm set korun zůstává stejná, a to od roku od roku 2013.
Dobrá zpráva pro obyvatele Chebu, poplatek za odpad se příští rok zvedat nebude

Zavěšený kafe není jen fráze. Tento název má hlubší podstatu. „Toto spojení vzniklo ještě za války v Pensylvánii. Dříve, když bohatší člověk vstoupil do kavárny, tak si koupil kafe a druhé koupil pro někoho cizího, zkrátka pro toho, kdo si kávu nemohl dovolit. Například v Praze jedna taková kavárna je. I Vlasta Burian v jednom filmu řekl hlášku: „A nemáte tady zavěšený kafe?“, takže je to i tom, že když budeme na pódiu, tak je možné přidávat různé písně na přání a ty jakoby zavěsíme, takže Zavěšený kafe. Další myšlenka je také ta, že z každého zrnka kávy může vzniknou nová píseň. Je to pro nás symbolické,“ vysvětluje.

I když jsou různá opatření okolo pandemie, kapela má na pilno. „Chystáme nové CD. Navštěvujeme studio Orange v Karlových Varech. Už teď víme, že na nové desce bude jedenáct písniček, kterým rozhodně nebude chybět rozmanitost. Hrajeme akustickou muziku. S tím souzníme nejvíce. S kapelou chystáme koncerty a věříme, že se uskuteční i přes situaci, která ve světě panuje,“ uvádí.

Na novém CD se může podílet i široká veřejnost. „Dostali jsme s kluky nápad, který se týká právě našeho nového alba. Jedná se o takzvaný „Startovač“, který slouží pro kapely. Je takovou podpůrnou berličkou pro začínající hudební tělesa. Zapojit se mohou jak naši fandové, příznivci, tak i okolí. Je to vlastně taková sbírka. Veškerý výtěžek použijeme na nahrání nového debutového alba, které se bude jmenovat Svět vlků. Kdyby se vybralo víc, tak bychom chtěli udělat i videoklip, což by bylo úžasné,“ dodává.

V kapele Zavěšený kafe lidé mohou vidět Jana Jirouška, Jiřího Kollarova, Luďka Štáce, Pavla Dundu, Vítězslava Adamce a Pavla Kohna. Hudební těleso disponuje nástroji jako je saxofon, akordeon, sólová kytara, ukulele, ale také i baskytarou, banjem a houslemi.