Té hrozila kvůli havarijnímu stavu demolice. Radnice ale na obnovu objektu získala dotaci, a tak se pustí do oprav za stovky tisíc korun.

Starosta Kraslic Zdeněk Brantl potvrdil, že kapli hrozilo stržení. „Stojí na hřbitově, který se k pohřbívání už nepoužívá. Roky docházelo k její devastaci," řekl Brantl. Čekalo se na to, zda stavební úřad rozhodne o demolici. Proti ale byla řada místních. Argumentovali tím, že jde o pietní místo a především rodáci tam mají pochované své předky.

Radnice proto nechala zpracovat projektovou dokumentaci k obnově kaple a obrátila se o pomoc na Místní akční skupinu Sokolovsko. Ta poskytla na opravy dotaci. Radnice původně odhadovala investici na milion korun. Ve výběrovém řízení se ale cenu podařilo snížit o 200 tisíc korun.

„Chceme navíc opravit i oplocení hřbitova," doplnil starosta. Peníze Kraslice uvolní i na modernizaci městského hřbitova v Kraslicích, a to na opravy obřadní síně, která byla v loňském roce zapsána mezi kulturní památky.

Město navíc zpracovává projektovou dokumentaci, která vyřeší postupnou obnovu celého hřbitova. Technické služby už tam například zvelebily historickou část hřbitova.