„Pořád čekáme na opravu anebo na to, až nějaké auto zmizí pod povrchem země. Pak se možná rekonstrukce urychlí, ale jisté to samozřejmě není. Je to ostuda," říká jeden z obyvatel sídliště Vítězná.

Další se obrací přímo na starostu. „Chtěla bych se zeptat na ohrazenou propadlou díru v silnici v ulici Spartakiádní, na kterou se dlouho dívám z okna. Kdy dojde k opravě a jakým způsobem? Zdá se mi, že se stále více propadá," píše další z obyvatelek sídliště, na kterém bydlí i sám starosta.

„Záležitost jsem konzultoval s radním pro dopravu Petrem Kubisem a shodli jsme se na tom, že je potřeba daleko dříve projektově připravit alespoň první část rekonstrukce ulice Spartakiádní. Požádám tedy o jistou dávku trpělivosti, neboť jsme si vědomi, že jak projektově, tak finančně půjde o náročnou akci, nicméně stejně tak chápeme její potřebnost," říká Picka.

Úředníci sokolovské radnice také tvrdí, že je potřeba zjistit příčinu propadu. „Se společností SOTES Sokolov v současné době odbor správy majetku řeší způsob opravy. Předmětem opravy komunikace není pouze oprava samotného propadu, ale i zjištění jeho příčiny a zabránění jeho dalšího vzniku," konstatuje Jaroslav Urbánek z odboru správy majetku města.

V sousední ulici se kvůli podobným problémům táhla oprava téměř dva roky a stála celkem zhruba 20 milionů korun.
„Dokončení stavby za více než 21 milionů korun se kvůli různým komplikacím odkládalo od roku 2014. Nyní práce zdržely změny v projektu, protože se ke stavbě rozhodla připojit vodohospodářská společnost. S uzavřením frekventované silnice budou muset obyvatelé čtyřtisícového sídliště počítat do listopadu a řidiči budou muset využít objízdné trasy," potvrdil Picka. Jak zároveň přiznal, dříve sliboval konec prací v polovině září.

„Ale museli jsme přistoupit k tomu, že vodárenská společnost, která tam má uloženy rozvody pitné vody, vymění potrubí v celé délce, a to tak, aby tam třeba za dva tři roky nemusela kopat kvůli havárii nebo nějaké větší opravě. Je to logické, ale samozřejmě mě mrzí, že se na to společnost nepřipravila, když byl záměr známý," dodal starosta.