Ani letos nebudou na akci ´1. máj aneb bylo nebylo…!?´, jejímž mediálním partnerem je Deník, chybět svazáci, členové Veřejné bezpečnosti nebo pionýři. „Nejde o žádnou propagaci nebo zesměšňování,“ uvedl organizátor recesistické akce Roman Paulus. „Chceme se oprostit od starostí a pobavit se.“

Stejně jako osm předcházejících ročníků nebudou chybět proslovy a hudba vážící se k socialismu. Součástí celodenního programu budou soutěže, pestrá a bohatá tombola či sraz trabantů, wartburgů, žigulíků nebo škodovek.

Ti, kteří dorazí v dobové uniformě, si budou moci navíc socialistickou éru ´vychutnat´ do nejmenších detailů. Budou totiž moci celý den jíst a pít za ceny, které byly obvyklé pouze v dobách minulých. „Na permanentku si koupí například pivo za 1,70 korun, utopence za 4,60 korun nebo kofolu za 1,50 korun,“ přiblížil Roman Paulus. Celé občerstvení včetně čaje, kávy nebo limonády vyjde na ´lidových´ dvacet korun.

Na své si přijdou také milovníci starých vozidel a traktorů. „Letos se bude konat také Prvomájová projížďka veteránů. V 10 hodin startují veterány ze Žírovic u Františkových Lázní, pokud se bude chtít někdo se svým vozem přidat, není to žádný problém. Cíl trasy bude v kempu, kde si budou moci návštěvníci veterány prohlédnout,“ uvedl organizátor. Ti, kteří se svým plechovým miláčkem dorazí, se budou moci zúčastnit soutěže. O nejkrásnějším veteránu rozhodnou návštěvníci.

Na své si přijdou i děti, které se budou moci vyřádit na skákacích hradech nebo v nafukovacím stanu. „Kromě toho se i poučí, Červený kříž bude mít připravené ukázky použití první pomoci a další zajímavosti,“ dodal Roman Paulus.

Po celý sváteční den se o zábavu všech bude starat kapela Pic-Nic. Akce se uskuteční na Prvního máje, tedy v úterý 1. května, od 11 hodin.