Příjezd Miloše Zemana s manželkou před krajský úřad tak trochu připomínal akční thriller, tedy žánr, který má u diváka vyvolat napětí a emoce. Při příchodu do budovy ochranka prohlížela všem novinářům kabelky i brašny s fotoaparáty. Na dotaz, zda mám zbraň nebo nůž, jsem odvětila, že mám tužku, což je má hlavní zbraň, a čekala jsem, až se vlčák Amy pročuchá mou kabelkou. Pak už se v aule shromáždili krajští zastupitelé, ti mimochodem prohlídku absolvovat nemuseli, a poněkud nervózně čekali na prezidentův příchod. Ani hejtman Havel moc klidný nebyl. „Jsem rád, že prezident pozval naše přijání," vtipně se přeřekl hned v úvodu.

Martin Havel zachoval klid, i když se pousmál. Jeho smysl pro humor je ironicky úsporný a pověstný tím, že bez potíží občas shodí i sám sebe.

Prezident Zeman začal svůj proslov zdůrazněním, že je prognostik, a proto s předstihem přeje hejtmanovi Havlovi k padesátinám, ty oslaví 21. března, tedy jak prezident podotkl, na první jarní den. „Když jsem já slavil padesátiny, tak jsem tvrdil, že mi končí puberta a začíná dospělost. Tentýž výrok jsem ovšem zopakoval i při šedesátinách i sedmdesátinách," zavzpomínal prezident. Podle něj je pubertální věk provokativní, přemýšlivý, a proto rutinérství. „Je to krásné životní období," zasnil se Miloš Zeman. A přiznal se, že se nejvíce těší na setkání se studenty ekonomické fakulty v Chebu, což jej vrátí do dětství. „Jsou díky svému věku stejně provokativní jako já," přiznal pak prezident.

O krajských volbách už ale hovořil kousavěji. Připomněl, že je vyhlásil na říjen, a rýpl si do krajské divoké koaliční spolupráce. Během uplynulých čtyř let se na kraji vystřídaly dvě koalice. Miloš Zeman ale znovu upozornil na svou prognostickou éru. „Můžu vám už nyní sdělit výsledek se stoprocentní pravděpodobností. Vyhraje ten nejlepší," sdělil poněkud užaslým krajským zastupitelům. Při kritice péče o památky v kraji, v níž je podle něj Karlovarský kraj naprosto nejhorší, zase uvedl, že čerpá ze seznamu Národního památkového úřadu a tento materiál pracovně nazývá kladivo na hejtmany. A ihned zastupitelstvu doporučil, jak má zatočit s těmi podnikateli a společnostmi, kteří mají památky ve svém vlastnictví, ale nestarají se o ně. O prezidentově naléhání na to, aby kraj pomohl zadluženým Pramenům, které chvílemi připomínalo těžký lobbing za ruské investory, už Deník informoval. Ovšem prezident krajské váhání s odkupem pohledávky 1,6 milionu, již mají Prameny vůči Pozemkovému fondu, napadl sloganem ´neříkej, že to nejde, ale řekni, že to neumíš´. Mezinárodní den žen slaví hlava státu prý každý den, protože by jinak implicitně dokazoval, že na lásku a ustavičnou péči by měly ženy právo pouze jeden den v roce. A závěr? Krajští zastupitelé na kritiku nijak přehnaně nereagovali, hejtman Havel se stále jemně usmíval a dotazů ze zastupitelského pléna padlo méně, než by se dalo očekávat. A že by hlavě státu někdo oponoval? Zapomeňte.