Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Konečně! Domov pro seniory bude nejenom větší, ale také modernější

Karlovy Vary - Již několik let připravovaný projekt se stává skutečností.

7.8.2017
SDÍLEJ:

Náměstek primátora Čestmír Bruštík ukazuje obyvatelům domova pro seniory ve Staré Roli, kde bude stát do podzimu příštího roku nová budova.Foto: Deník / Meluzin Vladimir

Začala přístavba a rekonstrukce Domova pro seniory ve Staré Roli. Během dvou let se kapacita objektu zvýší z jednadvaceti lůžek na jednašedesát. Akce si vyžádá celkové náklady kolem 80,2 milionu korun.

V příštích měsících zpestří dny seniorům dělníci, kteří začnou pracovat na stavbě a poté i na rekonstrukci současné budovy. „Součástí projektu je nové křídlo na severozápadní straně objektu, přístavba kuchyně a zázemí na zadní straně stávající budovy. Dále vybudování nezbytných komunikací, zpevnění ploch, úprava zeleně, protipovodňová opatření a v neposlední řadě komplexní rekonstrukce kuchyně,“ uvedl náměstek primátora Michal Riško.

Původní budova stojí v zahradě a zeleň bude zachována i nadále. „Architektonické řešení přístavby respektuje stávající kvalitní kompozici prostorového řešení areálu dům v zahradě. Objekt přístavby bude umístěn na pozemek tak, aby nepopíral dominantní roli stávajícího objektu. V areálu o rozloze téměř jednoho hektaru bude urbanizována jeho levá část. Zatímco pravá zůstane nezastavěná pro potřeby klidového parku.

Přístavba svou zaoblenou formou citlivě reaguje na okolí, kde nedochází ke konfrontaci se stávající zástavbou. V parkové části areálu vzniknou klidové ostrůvky pro uživatele domu a jejich návštěvy,“ informuje náměstek primátora Čestmír Bruštík.

Ve výběrovém řízení soutěžilo deset nabídek stavebních firem. Vítězem se stala společnost PSG Construction s nejnižší cenovou nabídkou 80 211 300 korun. Kompletní stavba včetně veškerých úprav by měla být dokončena v březnu 2019. V příštím roce bude vidět největší posun, jelikož by mělo být na podzim dostavěno nové křídlo.

Město Karlovy Vary jedná s krajem o zařazení nové kapacity do krajského systému sociálních služeb. „Existuje již takový příslib už z dřívějška a současný krajský radní pro sociální oblast Petr Kubis o něm ví,“ dodává Riško.

Přístavba pomůže alespoň zčásti vyřešit problém s nedostatkem míst v podobných zařízeních. Rekonstrukce zajistí příjemnější prostory pro personál i obyvatele domova. 

Autor: Marie Peterová

7.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Naši prvňáci už ve středu v Sokolovském deníku, představíme 1. B ze ZŠ Březová

Sokolovsko - Ve středu 18. října najdete v Sokolovském deníku prvňáky 1. B ze ZŠ Březová.

Americký spisovatel Robert Fulghum přijede i do Chodova

Chodov – Americký spisovatel Robert Fulghum se opět vrátil do Česka a s projektem Listování se vydal na turné po republice.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Sportovat bude celé město, mladí i staří

Sokolov – Děti z mateřinek, školáci i senioři. Ty všechny má rozpohybovat týdenní sportovní akce, kterou pořádá Městský dům kultury v Sokolově.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení