Podle slov starostky obce Markéty Sinkulové Moravcové je letní kino jednou z věcí, které obec pro své obyvatele každoročně v létě zajišťuje. „Nepromítáme každý den, ale několikrát během léta. Koupili jsme nafukovací plátno a promítání si návštěvníci moc užívají,“ vysvětluje starostka s tím, že v dešti se promítá v kostele, který obec bude i letos rekonstruovat. Na opravu přispívá Ministerstvo kultury, někdy kraj a samozřejmě zbytek platí obec.

„Do budoucna chceme, aby kostel sloužil jak k církvi, tak i jako stálá expozice historie obce a okolí,“ pokračovala starostka s tím, že práce na kostele už stály několik milionů korun, za které byla opravena střecha, krov a část zákristie.

Letos zde také chtějí pokračovat v investicích do zasíťování pozemků pro výstavbu rodinných domů. Parcely zde mají pro devět domů. „Přivedeme na pozemky inženýrské sítě a poté sami prodáme. Tím samozřejmě pomůžeme obecnímu rozpočtu. V minulosti jsme takto už prodali patnáct parcel,“ doplňuje Markéta Sinkulová Moravcová s tím, že o zasíťované parcely byl vcelku zájem.

Vedle těchto větší akcí se samozřejmě vedení obce zaměřuje i na další věcí, jako zateplení budovy školky a oprava její střechy, oprav komunikací, chodníků a dalších.

„Co se týká budoucnosti, tak bychom rádi vybudovali vodáckou infrastrukturu a zlepšili přístup do řeky Ohře. Já osobně bych zde ráda udělala úplně nový vstup a výstup, toalety a nebránila bych se ani myšlence tábořiště,“ dodává starostka s tím, že vše je otázkou peněz a shody s ostatními zvolenými zastupiteli.