„Letos se mohou návštěvníci těšit na nový vstup nebo u občerstvení a zmrzliny na zcela novou terasu. Dělníci také pracovali na nové kanalizaci a opravili plot či chodníky. Na investicích posíláme do plovárny před letošní sezonou 2 miliony korun. Na opravách pak další tři miliony," vypočítal ředitel Sokolovské bytové Karel Rambousek.

Moderní pokladny mají urychlit odbavení zákazníků a zároveň poskytnout moderní prostory obsluze, která v minulosti ve vedrech zkusila své. Dále jde o parkování.  „Nedostatek parkovacích míst v okolí koupaliště je v letní sezoně opravdu veliký. Již vloni jsme tolerovali parkování v zeleni nad oficiálním parkovištěm. Bylo to takzvaně na divoko, a letos tento stav chceme zlegalizovat či doplnit dopravním značením. Zmizela také loňská zemina, kdy mnohde loni nestačil vyrůst trávník. letos s tím problém nebude," řekl starosta Sokolova Jan Picka.

Provozovatel také zakoupil několik slunečníků, které bude půjčovat. „Pracovníci budou také dbát na hygienu a dodržování pravidel koupání i slušného chování. To si bude kontrolovat osobně vedení města," dodal Picka.

Koupaliště v Sokolově prošlo zásadní rekonstrukcí za desítky milionů korun a zcela změnilo svůj vzhled. Jak jedno z mála v republice napouští nerezové vany pitnou vodou.

Kdo preferuje spíše přírodní koupání, má k dispozici nedaleké koupaliště Michal. Sokolovské moře, jak se mu přezdívá, vysadilo do vody líny, kteří pomohou s kvalitou vody.