Podle náměstka hejtmana Jakuba Pánika je občas dobré opustit zaběhlý stereotyp a vydat se z krajského úřadu do regionu. „Jako rada kraje máme na určitou problematiku svůj pohled, který se ovšem může někdy lišit od pohledu zástupců měst či obcí. Navíc řada témat se týká jak kraje, tak konkrétních míst. Proto jsme zavedli výjezdy ke společným jednáním. Je to ku prospěchu věci," uvedl Pánik.

V Ostrově si pochvaloval, že právě s tímto městem kraj nejlépe spolupracuje a komunikuje. A to dlouhodobě. Včerejší společné jednání krajských a městských radních řešilo několik oblastí. Ať už to byla sociální sféra a zajištění dostatku míst v domovech pro seniory, problematika financování asistentů v základních školách nebo výstavba nové základny pro záchrannou službu. „V tomto případě město poskytne pro záchranku bezplatně pozemek a kraj se s ním bude podílet na vybudování inženýrských sítí," poznamenal Pánik.

„Velmi si považuji, že rada kraje objíždí města s rozšířenou působností a můžeme společně debatovat o konkrétních problémech. Týká se to třeba zmiňovaných asistentů v základních školách, které je platí ze svých rozpočtů a dostává je to do potíží. Za určitých okolností by jim muselo pomoci město. Snad kraj udělá maximum, aby se tato záležitost vyřešila," poznamenal Čekan.

Po návštěvě Ostrova se rada kraje chystá na jednání s karlovarskými radními, naplánované je na 2. února. Pak by měl přijít na řadu Sokolov a další obce s rozšířenou působností.