O post se ucházeli tři kandidáti, pohodlnou většinu však nakonec získal na čtvrtečním krajském sněmu v Lokti Zahradníček. Ten tak nahradil před rokem zesnulého Josefa Malého.

„Sice máme zastoupení v Senátu, kraji i parlamentu, ale musíme zviditelnit to, co tady děláme. Nyní se chceme soustředit především na komunální volby v příštím roce. Topka by měla mít více starostů. Hlavně na Sokolovsku, které je hodně levicové," přiblížil nejbližší plány Zahradníček.

Delegáti na sněmu volili i nové místopředsedy, těmi se stali Ivana Jančarová, Lukáš Otys a Jakub Tichý.

TOP 09 má v Karlovarském kraji přibližně sto členů. „Tento počet je v posledních dvou letech zhruba stejný. Máme ale mnoho podporovatelů," tvrdí nový předseda.

Do Lokte přijel i ministr financí a místopředseda strany Miroslav Kalousek. Ten znovu odmítl možnost, že pokutu za chyby v ROP Severozápad by měl zaplatit stát, a to i přes to, že Evropská komise poukázala na to, že ministerstvo financí program nedostatečně kontrolovalo. „Odpovědnost za chyby a loupeže musí nést tam, kde chyby a loupeže byly rozhodovány," uvedl k problematice kolem pozastaveného operačního programu Kalousek.

Nicméně dodal, že pokud Karlovarský kraj chybu uzná a zaplatí svou část pokuty, peníze z ROPu do regionu opět začnou proudit. „A to v řádech týdnů," poznamenal.

Martin Polák