Jako první bude na pořadu třídenní jarní výstava řemesel a výrobků škol v Kraslicích. Tématem jsou letos květiny. Velký sál kulturního domu zaplní výrobky místních řemeslníků a dětí ze škol už ve čtvrtek. Přístupná pak bude až do soboty. To se také od 11 hodin uskuteční koncert žáků kraslické základní umělecké školy. Samotnou výstavu, kterou pořádá město Kraslice s občanským sdružením Krušnohorská krajka, bude možné navštívit ve čtvrtek a pátek od 10 do 17 hodin. V sobotu pak od 10 do 16 hodin.

V neděli pak Mateřský klub Šnek uspořádá vlastní velikonoční trhy. Konat se budou před klubem v době od 14 do 16 hodin. „Naším cílem je představit šikovné ruce dobrovolníků klubu a dále nabídnout veřejnosti hezké výrobky a zároveň jejich prodejem získat peníze na provoz klubu," sdělila vedoucí klubu Veronika Hřebejková.
Opět po roce následně zavítá do města již tradiční výstava Kraslice v Kraslicích.

Návštěvníkům se tak naskytne pohled na tisíce unikátních malovaných vajíček z dílny členů Asociace malířek a malířů kraslic ČR. Výstava se uskuteční v malém sále Domu kultury v Kraslicích od 10. do 13. dubna. První den bude otevřená od 10 do 17 hodin. Zbylé dny pak v ranních hodinách už od devíti hodin. „Kromě ukázky malovaných vajíček budou moci lidé zhlédnout zdobení velikonočních kraslic a perníčků tradičními technikami, paličkování, drátování a vyrábění z kukuřičného šustí," uvedla za pořadatele Jana Obstová.