Už přes týden je hraniční přechod v Kraslicích na Sokolovsku otevřený i pro nákladní auta do 12 tun. Lidé se obávali okamžitého ztížení dopravy a zhoršení životního prostředí. Zatím ale klepou na dřevo – tranzit menších nákladních aut se z příhraničního města zatím nestal. „Abych řekla pravdu, každý den koukám z okna a pozoruji, jestli tudy neprojíždí víc aut. Kraslice jsou poměrně malým městem s jednou hlavní tepnou a báli jsme se zhuštění dopravy," říká obyvatelka města Hana Mesárošová. „Uvidím, jaká situace bude dál. Snad to ale takhle zůstane. Pořád si myslím, že pro řadu řidičů není hraniční přechod u nás tak lukrativní a ze Sokolova a Chodova to mají blíže do Německa přes Cheb," doplnila.

Situaci v dopravě po rozšíření hraničního přechodu bedlivě sledovali i policisté. Podle vedoucího Obvodního oddělení Policie ČR v Kraslicích Antonína Panušky nepřinesla změna komplikace v dopravě. „Nezaznamenali jsme zhoršení dopravy," potvrdil Panuška.

O rozšíření hraničního přechodu požádalo Silniční správní úřad samotné město Kraslice. Chtělo tak zamezit tomu, aby městem projížděly klasické kamiony po dokončení generální opravy hlavního silničního tahu. „12 tun je rozumný kompromis, který pomůže místním podnikatelům," řekl místostarosta Kraslic Otakar Mika.

Ředitelé místních firem jednoznačně řekli, že díky změně ušetří ročně stovky tisíc korun a díky tomu se podaří ve městě, které sužuje poměrně vysoká nezaměstnanost, udržet výrobu. „Lidé se obávali, že tu bude jezdit více aut. My stejně doposud jezdili přes celé město do firmy, abychom mohli přes jiné hranice. Nyní si cestu zkrátíme a ročně ušetříme 700 tisíc korun," řekl jednatel textilní firmy Car Trim Miloslav Vošta.