Rodiče s dětmi v Kraslicích se už nebudou muset scházet jenom na dětských hřištích ve městě. Volný čas mohou při nepříznivém počasí, ale třeba i jen tak začít trávit i v novém mateřském klubu Šnek. Ten byl slavnostně představen v pondělí odpoledne. Vznikl v předsálí městského kina, které město před lety uzavřelo kvůli ztrátovosti.

Klub tam bude fungovat pod záštitou 22. Přední hlídky Royal Rangers, jež tam založila v březnu dětský klub. „Zareagovali jsme na požadavky rodičů, kteří mají potřebu se scházet s dětmi v neformálním a přátelském prostředí, chtějí navazovat nové kontakty," říká iniciátorka založení mateřského klubu Veronika Hřebejková. Určený je podle jejích slov široké veřejnosti, především maminkám a tatínkům s dětmi do šesti let. „Prvním cílem bylo otevření klubu. Nyní budeme společně s rodiči vytvářet společný program. Jedna z maminek se například nabídla, že bude vyučovat hru na flétnu," poznamenala.

Zájem o klub projevily maminky už při slavnostním otevření. Sešlo se jich s dětmi několik desítek. „Jsem ráda, že budu moci do klubu se svým šestiletým synem chodit. Něco takového v Kraslicích chybělo," řekla Zlatuše Sellinger Kačírková, která v klubu na úvod vystoupila se svými žáčky z kraslické základní umělecké školy.

Mateřský klub bude zatím otevřený v pondělí, středu a pátek od 9 do 12 hodin. „Provozní dobu ale zřejmě upravíme, neboť maminky by ho chtěly navštěvovat i v odpoledních hodinách," uvedla Veronika Hřebejková.
Těší ji podpora ze strany města, podnikatelů a samotných obyvatel. „Bez jejich pomoci bychom fungovat nemohli. Město poskytuje zcela zdarma prostory, díky sponzorům jsme mohli nakoupit hračky a místní nám řadu potřebných věcí věnovali," doplnila. „Projekt mateřského klubu má podporu radnice, protože volnočasových aktivit není nikdy dost. Dali jsme k dispozici nejen prostory, ale na projektu se podílíme i finančně. A pokud se uchytí, budeme ho dál podporovat," slíbil radní Jaroslav Souhrada.

Předsálí kraslického kina ožívá v týdnu a také o víkendech i dětským klubem. Děti tam mají k dispozici výtvarnou dílnu, hernu, čajovnu a účastní se řady aktivit. Společně například nacvičily muzikál. „Určený je pro děti od sedmi do patnácti let. Cílem je vyplnit jejich volný čas," řekl vedoucí dětského klubu Jan Sebján.