Město v neděli v 9.15 hodin odvolalo stav ohrožení. Na řece Svatavě nyní platí první stupeň povodňové aktivity. Hladina řeky pozvolna klesá.

Velká voda poničila v Kraslicích nejvíce zahrádkářskou kolonii. Desítky lidí tam jen smutně koukaly na zatopené zahrady a chaty. Čekají teď, až voda opadne a budou se moci pustit do úklidu. „Snažili jsme se alespoň zachránit sekačku a několik věcí ze sklepa. Bylo v něm vody po pás. Víme samozřejmě, že zahrádky jsou v záplavové oblasti, ale mysleli jsme si, že mohou být maximálně podmáčené. Tolik vody nás překvapilo," řekl Ladislav Minařík z Kraslic. Podle klimatologa Rudolfa Kovaříka se řeka rozlila nejen kvůli silnému dešti. Na horách bylo stále ještě enormní množství sněhu, teplejší byl i vzduch, a k tomu když se přidal silný déšť, byla záplava na světě," řekl Kovařík.

Přímo v Kraslicích zasahovali hasiči hned u několika událostí. Na pomoc přijeli například majitelům rodinného domu těsně před Kraslicemi, do kterého začala voda v sobotu ráno silně zatékat. „Během chvíle nateklo do sklepa půl metru vody. Snažil jsem se ji odčerpávat, ale jedno čerpadlo nestačilo," řekl majitel domu Tomáš Dyňa. Nestačil se podle svých slov divit, když se řeka rozlila z břehů. „Bydlíme tu totiž teprve čtyři měsíce. Povodeň jsme rozhodně nečekali," doplnil. Hasiči u domu Dyňových vybudovali protipovodňovou stěnu z pytlů, které naplnili pískem.

Hasiči zároveň odčerpávali i vodu od kraslické skládky. Vytvořila se tam laguna, a pokud by hasiči vodu ze skládky neodčerpávali, mohl by hrozit její sesuv. „Nejprve jsme čerpali jedním čerpadlem. To ale nestačilo, použít jsme pak museli hned čtyři," řekl na místě jeden z hasičů.

Kraslice nyní vyčkávají, až voda klesne. Technické služby se pak pustí do úklidu zanesených míst. Jedná se například o stezku pro pěší podél zahrádkářské kolonie ve směru na Německo.