Kulturní dům v Kraslicích obsadili od začátku týdne řemeslníci. Objekt, který se v minulosti dočkal oprav střech, výměny oken, zateplení a například nové fasády, čekají úpravy interiéru. Projekt přitom počítá s asi desetimilionovou investicí. Město přitom začalo s rekonstrukcí ze svého a čeká, jak dopadne žádost o dotaci z převisu Regionálního operačního programu Severozápad. Jasno bude zřejmě v srpnu.

Nová elektroinstalace, rekonstrukce toalet nebo parket a dalšího zázemí. Na tom se bude nyní pracovat. Chod kulturního domu bude omezen minimálně do srpna. „Tento týden ve čtvrtek se ještě uskuteční vystoupení Zdeňka Izera a v pátek je na programu ještě další akce. Pak bude kulturní dům uzavřen," řekla Jana Obstová, ředitelka kraslické městské knihovny, která se stará o dění v kulturním domě.

Omezení kvůli pracím se dotkne i letošních festivalů na zahradě kulturního domu. Přístupné totiž nebudou toalety uvnitř kulturního domu. „Na místo proto budou navezeny mobilní záchody," doplnila Obstová.

Podle starosty Kraslic Romana Kotilínka se město pouští do oprav z vlastních prostředků. „Budeme pak čekat a věříme, že uspějeme s žádostí o dotaci v mimořádné výzvě ROPu," uvedl Kotilínek.