Kvůli podezřelému výběrovému řízení, kdy policie obvinila z údajného přijetí úplatku starostu Oloví Miroslava Filandra a šéfa Bytové organizace Radka Jelínka a z podplácení další dva lidi z firem, které se o zakázku na zateplení sídlišť z šedesátých let za 40 milionů zajímaly, budou muset Olovští čekat dál. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže totiž vydal předběžné opatření zakazující uzavřít smlouvu s vítěznou firmou.

Mluvčí úřadu Martin Švanda zopakoval, že důvodem je podezření z netransparentnosti nastavení hodnotících podmínek. „V současné době nelze předvídat termín vydání prvostupňového řízení," uvedl Švanda. Znamená to, že šetření ještě není u konce, a do té doby nelze předjímat, kdy by se případně mohlo výběrové řízení opakovat. Otázkou je, zda se vůbec bude celá investiční akce realizovat. Není totiž zatím jasné, jak například na údajnou korupční kauzu zareaguje banka, u které si Oloví vzalo úvěr. „Nestačíme se divit, co se u nás stalo. Vždyť jsme takovým malým městem. Lidé jsou z toho rozčarovaní. Čekáme nějaké vysvětlení ze strany vedení města. Dosud se tak nestalo," řekla jedna z nájemnic městského bytu. Jméno si nepřála zveřejnit.

Upozornila na to, že některé byty jsou v dezolátním stavu. „Ať se každý přijde podívat. Nejraději bych se odstěhovala. Není ale kam," pokračovala. Vadí jí, že lidé museli sáhnout hlouběji do peněženky, když radnice kvůli chystanému zateplování zvýšila nájemné. Za metr čtvereční místo původních 21,07 Kč platí lidé 26,29 koruny. Nutno podotknout, že i tak se však cena za nájem drží v porovnání s okolními městy spíše na spodní hranici. „Nevíme nicméně, co bude dál. Tohle se může táhnout další roky," doplnila nájemnice.

Starosta Filandr trvá na svém a říká, že si od žádné firmy ani osoby peníze nevzal. Policie zase kontruje, že obviněni mohou být další lidé.