V lázních se tentokrát ubytovalo o čtyři procenta méně hostů než loni. Kromě počtu turistů se snížila i průměrná délka pobytu.

„V Mariánských Lázních se ubytovalo za třetí čtvrtletí minulého roku 80832 hostů, kteří zde přenocovali celkem 409559 nocí,“ informovala Barbora Tintěrová, vedoucí informačního centra Mariánské Lázně. Klesla i průměrná délka pobytu, a to o šest procent. I Čechů do Mariánských Lázní přijelo méně, v lázeňských zařízeních ale naopak jejich počet o deset procent vzrostl. Mariánské Lázně ze zahraničních návštěvníků stále lákají nejvíce Němce.

„Druhé je Rusko, následují je turisté z Tchaj-wanu, Číny a Izraele. U všech národností evidujeme drobné poklesy, jak v počtu příjezdů, tak v počtu přenocování a průměru strávených nocí,“ řekla.

Nejdéle v uplynulém čtvrtletí zůstali v Mariánkách izraelští turisté, a to 13,6 dne. Tradičně více než deset dní tráví v lázních Rusové. Nejkratší dobu naopak ve městě zůstávají turisté z Tchaj-wanu. Příjemným zjištěním pro Mariánské Lázně je ale fakt, že mnohem více lákají i jiné než ´tradiční´ národy. Do lázeňského města přijelo například o jedenáct procent více Američanů a o třiadvacet procent více Holanďanů. „V lázních dále přibylo také hostů ze Slovenska a Francie,“ dodala vedoucí infocentra.